عوامل تخریب روف گاردن

عوامل تخریب روف گاردن شاید یکی از مهم ترین و در عین حال موضوعات است که کمتر به آن پرداخته شده است. متریال های بکار رفته در روف گاردن معمولا از دوام بالایی برخوردار بود در در حالت های معمولی باعث ایجاد مشکل نمی شوند. ولی عواملی می توانند در تخریب روف گاردن تاثیر گذار باشد که با وجود متریال های بادوام باز هم باعث ایجاد مشکل شوند. در این مقاله سعی شده است تا با بررسی علل تخریب روف گاردن راهکار های لازم برای جلوگیری از آن و داشتن یک روف گاردن با عمر بالا را به شما نشان دهیم.

روش های کاهش عوامل تخریب روف گاردن کاور

عوامل تخریب روفگاردن چیست

عوامل گوناگونی می تواند بر روی تخریب و از بین رفتن روف گاردن و متعاقبا بر ساختمان تاثیر گذار باشد. این عوامل را می توان در دسته بندی های مختلف بررسی نمود ولی در بین این دسته بندی ها، این سبک از دسته بندی به دلیل داشتن نظم بیشتر کاربرد دارد. از این رو عوامل تخریب روف گاردن را می توان در سه بخش طراحی روف گاردن، ساخت و اجرا و در نهایت در زمان مراقبت و نگه داری از روف گاردن دسته بندی نمود. هر کدام از عوامل گفته شده در هر بخش بسیار مهم بوده و به تنهایی می تواند آسیب های جبران ناپذیری ایجاد نماید. و نیاز به بازسازی ساختمان را بوجود آورد.

عوامل موثر در تخریب روفگاردن

عوامل تخریب در زمان طراحی

یکی از مهم ترین بخش ها در زمینه طراحی و ساخت روف گاردن، بخش طراحی آن می باشد. در صورت درست انجام نشدن فرآیند طراحی و محاسبه وزن روف گاردن و استحکامات ساختمان، ممکن است باعث تخریب روف گاردن و خسارات جبران ناپذیری مثل تخریب بام نیز شود. از این رو در هنگام طراحی باید وزن روف گاردن به درستی محاسبه شده و توزیع وزن بر روی سقف بر اساس نوع استحکامات ساختمان صورت گرفته شود. همچنین طراح باید چینش مبلمان روف گاردن را به گونه ای انجام دهد تا از تمرکز اشیا در یک نقطه و ایجاد نقاطی با وزن بالا جلوگیری شود.

چگونه عوامل تخریب روف گاردن را کاهش دهیم

به منظور آشنایی بشتر با نحوه محاسبه وزن روف گاردن و همچنین آشنایی با نحوه طراحی روف گاردن و محاسبات مربوط به آ ها می توانید به بخش های مربوطه با نام نحوه محاسبه وزن روف گاردن و نحوه طراحی روف گاردن مراجعه نمایید.

عوامل تخریب روف گاردن در زمان ساخت و اجرای 

از مهم ترین بخش ها در یک روف گاردن زمان اجرای و ساخت آن می باشد. انجام فرآیند ساخت و اجرای روف گاردن باید توسط افراد مجرب و متخصص در این زمینه صورت پذیرد. یکی از مهم ترین موارد در زمینه ایجاد خرابی در روف گاردن مربوط به لایه بندی اشتباه می باشد. در بعضی موارد از لایه بندی های اشتباه و با چینش غلط استفاده شده که باعث نفوذ رطوبت و آب و خرابی کامل بام و در بعضی موارد فروپایشی سقف می شود. عایق بندی رطوبتی باید توسط افراد با سابقه صورت پذیرفته تا همه منافذ به صورت کامل پوشانده شوند. استفاده از ژئو تکستایل و ژئو ممبران در بخش زهکشی ضروری است.

عوامل اصلی در خرابی روف گاردن

از دیگر عوامل در زمینه ساخت و اجرا می توان به عدم در نظر گرفتن لایه زهکشی اشاره نمود. در این حالت به دلیل نبود سیستم تخلیه مناسب آب بر روی روف گاردن جمع شده و باعث افزایش وزن روف گاردن و خرابی های ناشی از آن می شود. همچنین در بعضی موارد جهت کاهش هزینه ها از لوام و تجهیزات کم کیفیت استفاده شده که آن ها نیز به نوبه خود می توانند باعث ایجاد خرابی شود. از دیگر عوامل موثر در زمینه خرابی استفاده از گیاهان نامناسب است. در این حالت به دلیل نبود تجربه و تخصص کافی از گیاهانی تزئینی که دارای ریشه رونده هستند استفاده می شود. این کار پس از مدتی لایه های روف گاردن را نابود نموده و باعث خرابی روف گاردن می شود.

عوامل تاثیر گذار در تخریب و خرابی انواع روف گاردن

عوامل تخریب روف گاردن در زمان نگه داری

در زمان نگه داری از روف گاردن نیز می تواند خرابی هایی در سیستم بوجود آید. از این روی یکی از عوامل تخریب روف گاردن در هنگام نگه داری از آن می باشد. در صورت رسیدگی اشتباه به گیاهان می تواند باعث از بین روفتن آن ها و باعث ایجاد آفات و بیماری در گیاهان شود. همچنین در بعضی موارد در هنگام مرمت و بازسازی روف گاردن تمهیدات لازم صورت نگرفته که می تواند باعث خرابی روف گاردن شود.

عوامل تخریب باغ بام

عوامل تخریب روف گاردن چیست

عوامل تخریب روفگاردن بر اساس سازه آن

عوامل تخریب لایه های مختلف روف گاردن

3 پاسخ

تعقیب

  1. […] از بام هدایت می شود، در نتیجه یکی از مهمترین نکته ها و عوامل تخریب روف گاردن در این روش آب بندی نبودن سقف می باشد. در اجرای کف سازی، […]

  2. […] رود تا از تخریب سقف جلوگیری شود و در صورت دشاتن مشکل از عوامل اصلی تخریب روف گاردن است. پیش از این لایه می توان یک لایه عایق حرارتی نیز […]

  3. […] زیرا با طراحی روف گاردن و اجرا به شکل مناسب می توان از عوامل تخریب روف گاردن کاسته شود. دانستن این مورد به همراه نوع روف گاردن که می […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.