پرگولا و آلاچیقها قرن ها پشت سر خود دارند. با جوهر ایتالیایی که در ساختارهای متمایز آنها نهفته است ، آنها آفریده ای دارند که به دوران قرون وسطی برمی گردد. این سازه های جذاب و روباز با چهار ستون محکم شده و روی آنها تیرهای عرضی یا مشبک قرار گرفته است. ساختارهای پرگولا معمولاً از چوب ، وینیل یا آلومینیوم ساخته شده اند.

پرگولا اغلب در سنگ فرش یا حیاط بتنی نصب می شوند. این اجازه را می دهد تا مبلمان بیرونی و یا تجهیزات کبابی در زیر آن قرار گیرد. پرگولا یک راه عالی برای تبدیل بخشی از فضای حیاط  یا روف گاردن به یک مرکز پاتوق مرکزی است.

نمای پرگولا

PERGOLA – تلفظ Per gow luh

ممکن است این کلمه را در مکان های مختلف ، احتمالاً از طریق رسانه ها ، از دوستان خود یا توسط همکاران خود شنیده باشید. اما واقعاً چه چیزی شما را مجبور به کشف بیشتر در مورد هدف پرگولا کرده است؟ این عشق شما به خارج از منزل ، توجه دقیق به چشم انداز خانه و تمایل ذاتی شما برای ایجاد زیبایی و پناهگاهی مهمان نواز و غیرقابل مقاومت در فضای باز برای خانواده و دوستان است.

شاید گاهی اوقات به بیرون از پنجره حیاط خانه خود نگاه می کنید و از فضای محدود خود ناراضی هستید یا فقط آرزو می کنید که طراحی چشم انداز شما سبک بیشتری داشته باشد یا برای میزبانی مناسب تر باشد. خوب ، پرگولا ها با اطمینان از اینکه در حیاط خلوت خود می توانید به همان اندازه در خانه دنج خود لذت ببرید ، پاسخ شما هستند. هر کس باید بتواند حیاط خلوت خود را به عنوان طراحی داخلی با خلاقیت بسازد

تفاوت بین پرگولا ، آلاچیق و مکان های دیگر

پرگولا

پرگولا یک نوع ساختار خاص در فضای باز است که شامل دو قسمت اصلی است – ستون های نگهدارنده و شبکه سقف که شامل تیرها است. بسته به ترجیحات صاحب خانه ، ممکن است خود شبکه سقف باز یا بسته بماند. برخی از پرگولا ها نیز به گونه ای طراحی شده اند که به خانه متصل شوند ، اما اکثریت آنها اغلب ساختمان های مستقل خودشان هستند.

طراحی سنتی پرگولا به دوران رنسانس ایتالیا برمی گردد ، اما در روزگار مدرن این اصطلاح خود بسیار بیشتر از قبل استفاده می شود ، اغلب شامل سازه هایی از مصالح چوبی نیز هست. گاهی  یک پرگولا  به خانه نیز متصل شود و یک فضای بیرونی را ایجاد کند که به عنوان گسترش داخلی خانه عمل می کند.

پرگولا متصل به خانه

از پرگولا هایی که به کناره ساختمان متصل شده اند و سقفی محکم دارند ، میتوان برای پناه دادن به خودرو استفاده شود ، که در این صورت به عنوان جایگاه خودرو در نظر گرفته می شوند.

اگر می خواهید درباره قیمت دقیق پرگولا و ساخت و اجرای آن بیشتر بدانید ، می توانید با گروه تخصصی چوب و چکش ارتباط برقرار کنید.

آلاچیق

در برخی موارد یک آلاچیق  را می توان به راحتی با یک پرگولا  معمولی اشتباه گرفت ، زیرا این یک ساختار مشابه در هدف کلی خود است – یک ساختار چوبی در فضای باز. تفاوت اصلی بین پرگولا و آلاچیق این است که با پرگولا ها می توانید سقف را به طور کامل ببندید یا آن را باز بگذارید تا در زیر پرگولا آفتاب و هوای بیشتری ایجاد شود ، اما در آلاچیق ها این سقف ثابت ومحکم، یکپارچه و کاملا پوشیده است.

همچنین در مورد پرگولا  و آلاچیق ها تفاوت های بیشتری وجود دارد ، از جمله طبقه برجسته یا شکل گرد کلی ساختار آلاچیق ها (در حالی که پرگولا ها معمولا مستطیلی یا گوشه دار هستند).

پرگولا گوشه دار

آربور

یک نوع ساختار دیگر در فضای باز که تا حدودی شبیه پرگولا  است ، آربور نامیده می شود. شباهت بیشتری به پرگولا  نسبت به چیزی شبیه به طاق چوبی دارد و هر دوی آنها هنوز هم می توانند به عنوان تغییرات یک ساختار بیرونی برای حیاط خلوت شما تعریف شوند. به طور کلی تفاوت ها در جزئیات کوچک است ، از جمله:

آربورها از نظر طراحی ، ساختارهای کوچکتری دارند ، به ویژه در مقایسه با پرگولا های نسبتاً بزرگ. پیچیدگی عمومی یک پرگولا بیشتر از یک آربور است. موارد مکرر قوس های خمیده در بالای یک آربور در مقایسه با پرگولا های مسطح.

همه آربور ها مستقل هستند (به این معنی که آنها به خانه متصل نیستند ، اما می توانند به حصار متصل شوند) ، و پرگولا ها اغلب به عنوان فرمت خانه مورد نظر تلقی می شوند.و می تواند به نوعی ادامه خانه باشد.

نظرات کمی متفاوت در مورد تمایز پرگولا از آبور وجود دارد. به عنوان مثال ، Cynthia Cash (معمار منظر) تفاوت را به شرح زیر توصیف می کند:

“تفاوت اصلی در” آربوره “و” پرگولا “این است که آربور یک ساختار مستقل است (همچنین برای حمایت از انگورها یا بالا رفتن گیاهان رونده استفاده می شود) ، در حالی که پرگولا یک ساختار خطی بلند بر روی مسیر باغ است.”

10 دلیل اصلی داشتن پرگولا

در اینجا 10 دلیل وجود دارد که چرا شما باید پرگولا را برای خانه خود انتخاب کنید:

1. پرگولا یک فضای مشخص ایجاد می کنند

یک پرگولا می تواند محوطه شما را تعریف کند. می توانید یک سالن سرگرمی یا ناهار خوری ایجاد کنید ، که بسیار عمیق است ، به ویژه اگر عرشه یا حیاط ندارید. اگر می خواهید هدفی مشخص در فضای باز خود داشته باشید ، پرگولا راه حل مناسبی است.

2. شما از حریم خصوصی برخوردار می شوید

اگر دوست ندارید هنگام لذت بردن از فضای باز خود را در معرض نمایش بگذارید ، باید یک پرگولا داشته باشید. اگرچه این یک ساختار باز است ، اما می توانید با افزودن پرده ، مشبک کردن یا صفحه پوشیده به یک طرف پرگولا حریم خصوصی ایجاد کنید.

3. پرگولا فضای بیشتری برای گیاهان ایجاد می کنند

شما می توانید با یک پرگولا فضای باغ اضافی را در منطقه بیرونی خود اضافه کنید. می توانید از گیاهان رونده بر روی شبکه چوبی پرگولا آویزان کرده و باغی زیبا در هوا ایجاد کنید. پرگولا همچنین برای گیاهانی مانند هدرا ، پیچ امین الدوله ، پاپیتال، پیچک و انگور مناسب است زیرا از ابتدا رشد می کنند و می توانند سقف طبیعی زیبایی ایجاد کنند زیرا در تخته ها به هم پیچیده می شوند.

گیاه رونده روی پرگولا

4. ایجاد سایه متنوع

شاید کنجکاو باشید ، آیا پرگولا واقعاً سایه می دهد؟ بله ، پرگولا ها برای ایجاد سایه به فضای محوطه ی شما طراحی شده اند. یک پرگولا می تواند یک منطقه سایه دار زیبا را به شما بدهد که می توانید بدون نگرانی در مورد آفتاب سوختگی از روز تابستان لذت ببرید.آنها برای تسکین اشعه های شدید و مستقیم خورشید بسیار عالی هستند در حالی که اجازه می دهند نور خورشید فضا را پر کند.

اگرچه به عنوان یک ساختار مستقل ، پرگولا ها سایه کامل ایجاد نمی کنند ، اما ساختارهای همه کاره آنها امکان انتخاب سایه های زیادی را می دهد. در صورت تمایل به پوشش کامل ، می توانید یک سایبان جمع شونده اضافه کنید. این گزینه به شما امکان می دهد بسته به زمان روز یا مکان آفتاب ، از سطوح مختلف سایه لذت ببرید. سایبان های جمع شونده تنها راه حل برای پوشش کامل آفتاب نیستند. روشهای بسیار دیگری برای افزودن ضد آفتاب اضافی به پرگولای  شما وجود دارد که می تواند سبک یا ترجیحات شخصی شما مانند گیاهان ، بامبو یا فروش پارچه را منعکس کند.

ایجاد سایه در پرگولا

5. پرگولا به ارزش ساختمان اضافه می کنند

به گفته کارشناسان ، با محوطه سازی جذاب می توانید تا 20 درصد به ارزش خانه خود اضافه کنید. بر خلاف آلاچیق ها ، پرگولا ها بسیار مقرون به صرفه هستند ، اما می توانند ارزش بی نظیری به خانه شما ببخشند. زیبایی و علاقه زیادی به فضای بیرونی شما می بخشد و اگر تصمیم به فروش خانه خود دارید ، آن را به یک دارایی حساس تبدیل می کند.

6. شما می توانید آن را با سایر سازه ها ترکیب کنید

یکی از بهترین چیزها در مورد پرگولا این است که می توان از آن به عنوان سرنخ برای سازه های دیگر مانند ایوان ها یا آلاچیق ها استفاده کرد. شما همچنین می توانید از پرگولا خود به عنوان سرنخ چوبی به صورت تکی استفاده کنید و یک فضای نشیمن بیرونی چشم نواز ایجاد کنید. مهم نیست که چه چیزی را انتخاب می کنید ، به یاد داشته باشید که این ساختار همه کاره لازم نیست که به تنهایی باشد. در حقیقت ، اغلب با سایر طرح های محوطه ترکیب می شود.

7. پرگولا می توانند با مواد مختلف ساخته شوند

پرگولا یک ساختار مقرون به صرفه است که می تواند با انواع مواد مانند فلز ، ترموود و حتی وینیل ساخته شود. شما می توانید با توجه به سلیقه ، بودجه یا سبک خانه خود آن را بسازید. این واقعیت که شما انتخاب های متعددی دارید به این معنی است که می توانید بهترین گزینه را برای خانه خود بیابید.

پرگولا ترموود

8. نصب آسان و سریع

نصب آنها بسیار آسان است ، به شرطی که ابزارهای مناسب و کمک به بالا بردن پست ها و نرده ها را داشته باشید. اگر ترجیح می دهید حرفه ای باشید، گروه تخصصی چوب و چکش می تواند به شما در طراحی و ساختن پرگولا ایده آل برای خانه شما کمک کند.

9. پرگولا مکانی برای سرگرمی در خارج ایجاد می کنند

همه عاشق مهمانی های بیرون از خانه هستند و پرگولا یک منطقه سرگرمی در فضای باز به شما می دهد که جذاب و همه کاره است. ایده های فوق العاده زیادی وجود دارد که می توانید از آنها برای ایجاد فضایی که می توانید عزیزان را دور هم جمع کنید ، استفاده کنید ، خواه ناهارخوری باشد یا سالنی برای نشستن و نوشیدن یک فنجان چای یا قهوه !

10. محوطه شما را زیبا میکند

شما به زیبایی چشم دوخته اید و بسیار زیبا است ، زیرا پرگولا ها زیبایی غیرقابل انکاری را در ساختار ظریف خود نشان می دهند. طراحی آنها به منظور ایجاد جلوه ای شیک به هر محوطه ، حیاط یا روفگاردن است. در حالی که ساختارهای آنها به تنهایی می توانند چشم را بچرخانند ، امکانات افزایش زیبایی ، سبک یا ظرافت پرگولای شما بی پایان است. ابتدا ، این گزینه را دارید که چه موادی باید پرگولا ی شما را تشکیل دهد. پرگولا با ساختار ترموود ، فلز، ترکیب ترموود  و فلز این زیبایی را مدرن ودوچندان میکند.

نکته آخر

یکی دیگر از راه های افزودن زیبایی به پرگولا ، آویختن گیاهان رونده یا رشد گل رز ، ویستریا یا انگور از طریق تیرها است. با آویزان کردن چراغ ها در اطراف پایه ها یا از طریق تیرهای عرضی ، به پرگولای خود احساس رمانتیک و مقداری روشنایی غروب اضافه کنید. اگر می خواهید یک لمس یونانی به آن اضافه کنید ، پرده های آلاچیق یا تکه های پارچه کتانی رنگی را در بیرون یا از بین تیرهای عرضی آویزان کنید.

فضای رویایی توسط پرگولا

پرگولا  یک ساختار آسان و در عین حال باشکوه است که جذابیت زیادی به محوطه شما می بخشد. شما می توانید فضای بیرونی خود را تغییر داده و فضایی برای زندگی ایجاد کنید که در آن می توانید دوستان و خانواده خود را سرگرم کنید یا بعد از یک روز طولانی استراحت کنید. مهم نیست برای چه کاری از آن استفاده می کنید ، مطمئن باشید که داشتن پرگولا را دوست خواهید داشت!

6 پاسخ
 1. skyreveryHix
  skyreveryHix گفته:

  https://skyrevery.ru/airplanes/challenger-605/ – Частный самолет Bombardier Challenger 605 (Бомбардье Челленджер 605) – SkyRevery – подробнее на нашем сайте https://skyrevery.ru – skyrevery.ru
  https://skyrevery.ru/ – Аренда частного самолета с экипажем в компании SkyRevery – это выбор тех, кто ценит свое время и живет по своему расписанию!
  Аренда частного самолета помогает экономить самый важный ресурс – время. Арендовав частный самолет, именно Вы решаете, когда и куда полетите. Для выполнения чартерных рейсов мы предлагаем частные самолеты иностранного производства, гарантирующие высокий уровень комфорта и безопасности полета. Внимательные бортпроводники и высокопрофессиональные пилоты сделают Ваш полет максимально приятным и удобным.
  Когда Вам нужна https://skyrevery.ru/ – аренда самолета срочно, мы можем организовать для Вас вылет по готовности от 3 часов с момента подтверждения.

  پاسخ
 2. AlexsVlasovs
  AlexsVlasovs گفته:

  Можем предложить вам услугу:
  “Эффективное устранение интернет-ресурсов конкурентов или мошенников!”
  Каким способом это можно осуществить?!
  – Профессиональный опыт нашей компании – десять лет.
  – Секретная разработка.
  – Наращиваем ссылочную массу порно и вирусными ссылками.
  – Поисковик молниеносно реагирует на наши технологии.
  – Все тексты с интернет-ресурса спамятся, они сразу становятся неуникальными.
  – У наших экспертов очень большие возможности и опыт в этом направлении.

  Цена 80$
  Полная отчётность.
  Оплата: Qiwi, Yandex.Money, Bitcoin, Visa, MasterCard…

  Телега: @xrumers
  Skype: xrumer.pro
  WhatsApp: +7(977)536-08-36
  электронка: support@xrumer.cc

  Только эти!
  А тАкож Работаем со Студиями!

  پاسخ
 3. Bennyweirl
  Bennyweirl گفته:

  Free weight loss 15 kg for 1 month! –> http://weightlosstrue.freecluster.eu/
  Free weight loss Detail: Free weight loss

  Diet and weight loss

  Studies have shown that just about any diet will result in weight loss, if it’s one that someone can follow.1,2 Esteemed Yale physician and nutrition expert David Katz examined over 58 popular diets and found that the most successful in terms of both weight loss and nutrition consist of “real food.” By that he means plants, whole grains, nuts and seeds, as well as meat (ideally, from animals that ate plants). Basically, foods closer to nature. The other key is minimizing processed foods, including sugars and flours.3

  Without realizing it, I followed Katz’s advice: I ate mostly fruits and vegetables, nuts, seeds, and dairy. I occasionally had whole grains like quinoa or farro, even rice or corn chips. And, of course, an occasional treat. But I had sworn off sugars and flours, for the most part.
  Behavior change and weight loss

  It’s hard to keep track of how much we eat. But a lot of research shows that when we keep track of intake, we eat less. This is called self-monitoring, and why writing down what I ate and weighed helped me.4,5,6 There are so many ways to do this nowadays: from the old-school paper-and-pencil method, to apps like MyFitnessPal, or the Weight Watchers points system.7

  Another key approach: forgive your failures. Studies show that people who “mess up” their diet plan and then “give up” end up gaining, while people who forgive themselves and move on continue to lose. It’s called self-acceptance.8,9 Look, we’re human. Birthdays, office parties, weddings, random movie nights: they happen, and we celebrate by having the amazing chocolate cake, or Betsy’s famous buffalo chicken dip, waaaay too much champagne, or buttered popcorn. Expect this, enjoy, and then move on.
  Exercise and weight loss

  Most major weight loss is followed by weight gain, as people revert to their old habits. But, some folks manage to keep it off. How do they do it? Researchers have found that maintaining a healthy diet, ongoing self-monitoring, plenty of self-acceptance, as well as a high level of physical activity are all associated with keeping the pounds off.10

  When I feel like I’m slipping, I start logging again. Nowadays, I use an online fitness app on my phone to more easily keep track of my daily food intake. Red wine and dark chocolate are always in stock in our house, and that’s OK. Exercise is important, too, but in my book, any and all physical activity counts. Two or three workouts a week help me maintain muscle tone and cardiovascular fitness. If I can’t get to the gym, I run. If I can’t run, I do something at home, like five minutes of in-place kickboxing moves, or dancing around the living room like a crazy person with my kids. I take the stairs wherever I am as often as possible. I use a carry basket at the grocery store, and switch from arm to arm while I shop: biceps curls! Hey, it all counts.
  Staying at a healthy weight for life

  The old adage is “eat less, exercise more,” and this is still true, to some extent. But human beings are psychologically and sociologically complex creatures, and that adage is a lot harder to follow than it sounds. For average adults who do not have contributing medical or psychological issues, a nutritious plant-based diet low in processed foods and carbohydrates, consistent self-monitoring of intake and progress, forgiving oneself when expected lapses occur, all combined with regular physical activity, can result in weight loss for life.

  پاسخ
 4. AAiwouv
  AAiwouv گفته:

  Фильм главный герой (2021) смотреть онлайн лостфильм Главный герой фильм 2021 смотреть онлайн бесплатно Главный герой 2021

  پاسخ

تعقیب

 1. […] های انواع رستوران ، محوطه سازی ، پل سازی ، آلاچیق ، پرگولا، کفپوش روف گاردن ، کفپوش تراس و بالکن ، کفپوش عرشه و […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.