پرگولا و آلاچیق ها قرن ها پشت سر خود دارند. با جوهر ایتالیایی که در ساختارهای متمایز آنها نهفته است ، آنها آفریده ای دارند که به دوران قرون وسطی برمی گردد. این سازه های جذاب و روباز با چهار ستون محکم شده و روی آنها تیرهای عرضی یا مشبک قرار گرفته است. ساختارهای پرگولا معمولاً از چوب ، وینیل یا آلومینیوم ساخته شده اند.

پرگولا اغلب در سنگ فرش یا حیاط بتنی نصب می شوند. این اجازه را می دهد تا مبلمان بیرونی و یا تجهیزات کبابی در زیر آن قرار گیرد. پرگولا یک راه عالی برای تبدیل بخشی از فضای حیاط  یا روف گاردن به یک مرکز پاتوق مرکزی است.

آلاچیق و پرگولا استفاده شده در روف گاردن

پرگولا چیست

ممکن است این کلمه را در مکان های مختلف ، احتمالاً از طریق رسانه ها ، از دوستان خود یا توسط همکاران خود شنیده باشید. اما واقعاً چه چیزی شما را مجبور به کشف بیشتر در مورد هدف پرگولا کرده است؟ این عشق شما به خارج از منزل ، توجه دقیق به چشم انداز خانه و تمایل ذاتی شما برای ایجاد زیبایی و پناهگاهی مهمان نواز و غیرقابل مقاومت در فضای باز برای خانواده و دوستان است.

شاید گاهی اوقات به بیرون از پنجره حیاط خانه خود نگاه می کنید و از فضای محدود خود ناراضی هستید یا فقط آرزو می کنید که طراحی چشم انداز شما سبک بیشتری داشته باشد یا برای میزبانی مناسب تر باشد. خوب ، پرگولا ها با اطمینان از اینکه در حیاط خلوت خود می توانید به همان اندازه در خانه دنج خود لذت ببرید ، پاسخ شما هستند. هر کس باید بتواند حیاط خلوت خود را به عنوان طراحی داخلی با خلاقیت بسازد

تفاوت بین پرگولا ، آلاچیق و مکان های دیگر

پرگولا

پرگولا یک نوع ساختار خاص در فضای باز است که شامل دو قسمت اصلی است – ستون های نگهدارنده و شبکه سقف که شامل تیرها است. بسته به ترجیحات صاحب خانه ، ممکن است خود شبکه سقف باز یا بسته بماند. برخی از پرگولا ها نیز به گونه ای طراحی شده اند که به خانه متصل شوند ، اما اکثریت آنها اغلب ساختمان های مستقل خودشان هستند.

طراحی سنتی پرگولا به دوران رنسانس ایتالیا برمی گردد ، اما در روزگار مدرن این اصطلاح خود بسیار بیشتر از قبل استفاده می شود ، اغلب شامل سازه هایی از مصالح چوبی نیز هست. گاهی  یک پرگولا  به خانه نیز متصل شود و یک فضای بیرونی را ایجاد کند که به عنوان گسترش داخلی خانه عمل می کند.

پرگولای متصل به خانه

از پرگولا هایی که به کناره ساختمان متصل شده اند و سقفی محکم دارند ، میتوان برای پناه دادن به خودرو استفاده شود ، که در این صورت به عنوان جایگاه خودرو در نظر گرفته می شوند.

اگر می خواهید درباره قیمت دقیق پرگولا و ساخت و اجرای آن بیشتر بدانید ، می توانید با گروه تخصصی چوب و چکش ارتباط برقرار کنید.

آلاچیق

در برخی موارد یک آلاچیق  را می توان به راحتی با یک پرگولا  معمولی اشتباه گرفت ، زیرا این یک ساختار مشابه در هدف کلی خود است – یک ساختار چوبی در فضای باز. تفاوت اصلی بین پرگولا و آلاچیق این است که با پرگولا ها می توانید سقف را به طور کامل ببندید یا آن را باز بگذارید تا در زیر پرگولا آفتاب و هوای بیشتری ایجاد شود ، اما در آلاچیق ها این سقف ثابت ومحکم، یکپارچه و کاملا پوشیده است.

همچنین در مورد پرگولا  و آلاچیق ها تفاوت های بیشتری وجود دارد ، از جمله طبقه برجسته یا شکل گرد کلی ساختار آلاچیق ها (در حالی که پرگولا ها معمولا مستطیلی یا گوشه دار هستند).

پرگولای زاویه دار گروه تخصصی چوب و چکش

آربور

یک نوع ساختار دیگر در فضای باز که تا حدودی شبیه پرگولا  است ، آربور نامیده می شود. شباهت بیشتری به پرگولا  نسبت به چیزی شبیه به طاق چوبی دارد و هر دوی آنها هنوز هم می توانند به عنوان تغییرات یک ساختار بیرونی برای حیاط خلوت شما تعریف شوند. به طور کلی تفاوت ها در جزئیات کوچک است ، از جمله:

آربورها از نظر طراحی ، ساختارهای کوچکتری دارند ، به ویژه در مقایسه با پرگولا های نسبتاً بزرگ. پیچیدگی عمومی یک پرگولا بیشتر از یک آربور است. موارد مکرر قوس های خمیده در بالای یک آربور در مقایسه با پرگولا های مسطح.

همه آربور ها مستقل هستند (به این معنی که آنها به خانه متصل نیستند ، اما می توانند به حصار متصل شوند) ، و پرگولا ها اغلب به عنوان فرمت خانه مورد نظر تلقی می شوند.و می تواند به نوعی ادامه خانه باشد.

نظرات کمی متفاوت در مورد تمایز پرگولا از آبور وجود دارد. به عنوان مثال ، Cynthia Cash (معمار منظر) تفاوت را به شرح زیر توصیف می کند:

“تفاوت اصلی در” آربوره “و” پرگولا “این است که آربور یک ساختار مستقل است (همچنین برای حمایت از انگورها یا بالا رفتن گیاهان رونده استفاده می شود) ، در حالی که پرگولا یک ساختار خطی بلند بر روی مسیر باغ است.”

نمایی از آربور

10 دلیل اصلی داشتن پرگولا

در اینجا 10 دلیل وجود دارد که چرا شما باید پرگولا را برای خانه خود انتخاب کنید:

1. پرگولا یک فضای مشخص ایجاد می کنند

یک پرگولا می تواند محوطه شما را تعریف کند. می توانید یک سالن سرگرمی یا ناهار خوری ایجاد کنید ، که بسیار عمیق است ، به ویژه اگر عرشه یا حیاط ندارید. اگر می خواهید هدفی مشخص در فضای باز خود داشته باشید ، پرگولا راه حل مناسبی است.

2. شما از حریم خصوصی برخوردار می شوید

اگر دوست ندارید هنگام لذت بردن از فضای باز خود را در معرض نمایش بگذارید ، باید یک پرگولا داشته باشید. اگرچه این یک ساختار باز است ، اما می توانید با افزودن پرده ، مشبک کردن یا صفحه پوشیده به یک طرف پرگولا حریم خصوصی ایجاد کنید.

3. پرگولا فضای بیشتری برای گیاهان ایجاد می کنند

شما می توانید با یک پرگولا فضای باغ اضافی را در منطقه بیرونی خود اضافه کنید. می توانید از گیاهان رونده بر روی شبکه چوبی پرگولا آویزان کرده و باغی زیبا در هوا ایجاد کنید. پرگولا همچنین برای گیاهانی مانند هدرا ، پیچ امین الدوله ، پاپیتال، پیچک و انگور مناسب است زیرا از ابتدا رشد می کنند و می توانند سقف طبیعی زیبایی ایجاد کنند زیرا در تخته ها به هم پیچیده می شوند.

انگور رونده پرگولا گروه تخصصی چوب و چکش

4. ایجاد سایه متنوع

شاید کنجکاو باشید ، آیا پرگولا واقعاً سایه می دهد؟ بله ، پرگولا ها برای ایجاد سایه به فضای محوطه ی شما طراحی شده اند. یک پرگولا می تواند یک منطقه سایه دار زیبا را به شما بدهد که می توانید بدون نگرانی در مورد آفتاب سوختگی از روز تابستان لذت ببرید.آنها برای تسکین اشعه های شدید و مستقیم خورشید بسیار عالی هستند در حالی که اجازه می دهند نور خورشید فضا را پر کند.

اگرچه به عنوان یک ساختار مستقل ، پرگولا ها سایه کامل ایجاد نمی کنند ، اما ساختارهای همه کاره آنها امکان انتخاب سایه های زیادی را می دهد. در صورت تمایل به پوشش کامل ، می توانید یک سایبان جمع شونده اضافه کنید. این گزینه به شما امکان می دهد بسته به زمان روز یا مکان آفتاب ، از سطوح مختلف سایه لذت ببرید. سایبان های جمع شونده تنها راه حل برای پوشش کامل آفتاب نیستند. روشهای بسیار دیگری برای افزودن ضد آفتاب اضافی به پرگولای  شما وجود دارد که می تواند سبک یا ترجیحات شخصی شما مانند گیاهان ، بامبو یا فروش پارچه را منعکس کند.

سایه ایجاد شده توسط پرگولا

5. پرگولا به ارزش ساختمان اضافه می کنند

به گفته کارشناسان ، با محوطه سازی جذاب می توانید تا 20 درصد به ارزش خانه خود اضافه کنید. بر خلاف آلاچیق ها ، پرگولا ها بسیار مقرون به صرفه هستند ، اما می توانند ارزش بی نظیری به خانه شما ببخشند. زیبایی و علاقه زیادی به فضای بیرونی شما می بخشد و اگر تصمیم به فروش خانه خود دارید ، آن را به یک دارایی حساس تبدیل می کند.

6. شما می توانید آن را با سایر سازه ها ترکیب کنید

یکی از بهترین چیزها در مورد پرگولا این است که می توان از آن به عنوان سرنخ برای سازه های دیگر مانند ایوان ها یا آلاچیق ها استفاده کرد. شما همچنین می توانید از پرگولا خود به عنوان سرنخ چوبی به صورت تکی استفاده کنید و یک فضای نشیمن بیرونی چشم نواز ایجاد کنید. مهم نیست که چه چیزی را انتخاب می کنید ، به یاد داشته باشید که این ساختار همه کاره لازم نیست که به تنهایی باشد. در حقیقت ، اغلب با سایر طرح های محوطه ترکیب می شود.

7. پرگولا می توانند با مواد مختلف ساخته شوند

پرگولا یک ساختار مقرون به صرفه است که می تواند با انواع مواد مانند فلز ، ترموود و حتی وینیل ساخته شود. شما می توانید با توجه به سلیقه ، بودجه یا سبک خانه خود آن را بسازید. این واقعیت که شما انتخاب های متعددی دارید به این معنی است که می توانید بهترین گزینه را برای خانه خود بیابید.

پرگولای ساخته شده با ترموود گروه تخصصی چوب و چکش

8. نصب آسان و سریع

نصب آنها بسیار آسان است ، به شرطی که ابزارهای مناسب و کمک به بالا بردن پست ها و نرده ها را داشته باشید. اگر ترجیح می دهید حرفه ای باشید، گروه تخصصی چوب و چکش می تواند به شما در طراحی و ساختن پرگولا ایده آل برای خانه شما کمک کند.

9. پرگولا مکانی برای سرگرمی در خارج ایجاد می کنند

همه عاشق مهمانی های بیرون از خانه هستند و پرگولا یک منطقه سرگرمی در فضای باز به شما می دهد که جذاب و همه کاره است. ایده های فوق العاده زیادی وجود دارد که می توانید از آنها برای ایجاد فضایی که می توانید عزیزان را دور هم جمع کنید ، استفاده کنید ، خواه ناهارخوری باشد یا سالنی برای نشستن و نوشیدن یک فنجان چای یا قهوه !

10. محوطه شما را زیبا میکند

شما به زیبایی چشم دوخته اید و بسیار زیبا است ، زیرا پرگولا ها زیبایی غیرقابل انکاری را در ساختار ظریف خود نشان می دهند. طراحی آنها به منظور ایجاد جلوه ای شیک به هر محوطه ، حیاط یا روفگاردن است. در حالی که ساختارهای آنها به تنهایی می توانند چشم را بچرخانند ، امکانات افزایش زیبایی ، سبک یا ظرافت پرگولای شما بی پایان است. ابتدا ، این گزینه را دارید که چه موادی باید پرگولا ی شما را تشکیل دهد. پرگولا با ساختار ترموود ، فلز، ترکیب ترموود  و فلز این زیبایی را مدرن ودوچندان میکند.

نکته آخر

یکی دیگر از راه های افزودن زیبایی به پرگولا ، آویختن گیاهان تزئینی رونده یا رشد گل رز ، ویستریا یا انگور از طریق تیرها است. با آویزان کردن چراغ ها در اطراف پایه ها یا از طریق تیرهای عرضی ، به پرگولای خود احساس رمانتیک و مقداری روشنایی غروب اضافه کنید. اگر می خواهید یک لمس یونانی به آن اضافه کنید ، پرده های آلاچیق یا تکه های پارچه کتانی رنگی را در بیرون یا از بین تیرهای عرضی آویزان کنید.

پرگولای رویایی گروه تخصصی چوب و چکش

پرگولا  یک ساختار آسان و در عین حال باشکوه است که جذابیت زیادی به محوطه شما در ویلا و ساختمان های دیگر می بخشد. شما می توانید فضای بیرونی خود را تغییر داده و فضایی برای زندگی ایجاد کنید که در آن می توانید دوستان و خانواده خود را سرگرم کنید یا بعد از یک روز طولانی استراحت کنید. مهم نیست برای چه کاری از آن استفاده می کنید ، مطمئن باشید که داشتن پرگولا را دوست خواهید داشت!

14 پاسخ

تعقیب

 1. […] داشتن یک محل مناسب برای استراحت و یک کانون برای تجمع از آلاچیق در دکوراسیون باغ استفاده نمایید. ما در مقاله ای جدا به […]

 2. […] تمرکز افراد فراهم می کند. ما در مقاله ای جدا به بررسی آلاچیق و پرگولا و ایده های طراحی آلاچیق پرداخته ایم. در حالت کلی مزایای […]

 3. […] ویلا را به بخش‌های مختلفی مانند ناهار خوری، نشیمن، آلاچیق، استخر و باغچه تقسیم کرد. هر بخش باید عملکرد ویژه‌ای […]

 4. […] به خود بگیرند. همچنین می توان در این محل از انواع آلاچیق و پرگولا، باربیکیو، وسائل تفریحی برای بچه ها و حتی استخر ها را […]

 5. […] گاردن اتلاق می شود. از این رو می توان انواع فلاورباکس، آلاچیق و پرگولا، چتر روف گاردن، باربیکیو، گرمکن فضای باز، مه پاش، […]

 6. […] گاردن متمرکز شامل انواع نیمکت ها، مبلمان روف گاردن، آلاچیق و دیگر موارد می باشد. با توجه به مقدمه گفته شده در این […]

 7. […] جهت نشستن و میز صندلی، باربیکیو، شومینه، سایبان ها، آلاچیق و پرگولا، آبنما می […]

 8. […] سالن ها و همچنین مصارف خانگی مانند روف گاردن، تراس، آلاچیق، ورودی ساختمان، هوم گاردن و دیگر موارد اشاره […]

 9. […] شوند. در این حالت نیاز به استفاده از سایبان یا حتی پرگولا نیز نمی باشد. وجود یک پایه سنگین در انتهای این چتر ها آن […]

 10. […] برکه ها، آبشار و آبنماها، جوی های آب، پل ها، تخته سنگ، آلاچیق، پاگودا، فانوس و در مجموع نور پردازی روف گاردن به سبک […]

 11. […] بخش های یک روف گاردن مانند مبلمان نشستن، میز صندلی، آلاچیق، باربیکیو و دیگر موارد می شود. ولی در این مقاله منحصر […]

 12. […] بر روی روف گاردن ها امروزه محل هایی مانند پرگولا در نظر گرفته می شود که وظیفه بخش بالایی آن ها مانند […]

 13. […] های انواع رستوران ، محوطه سازی ، پل سازی ، آلاچیق ، پرگولا، کفپوش روف گاردن ، کفپوش تراس و بالکن ، کفپوش عرشه و […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *