باغ ژاپنی یکی از روش های ایجاد باغ بر اساس سنت های ژاپنی می باشد. این نوع از باغ ها را می توان در فضاهای کوچک، ویلا ها، باغ رستوران ها و به عنوان هوم گاردن در محل زندگی خود بوجود آورد. گاردن ژاپنی دارای مزایا و معایب گوناگونی می باشند و آشنایی با آن ها ممکن است بر روی علاقه شما در مورد این نوع از باغ تاثیر گذار باشد. به این منظور این مقاله را تهیه نمودیم تا با یک بررسی بر روی گاردن ژاپنی شما را با آن ها آشنا نماییم. پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

استفاده از برکه در باغ ژاپنی کاور

باغ ژاپنی چیست؟

باغ ژاپنی در اصل از کاخ های فرمانروایان و اشرافیان ژاپنی در قدیم نشات گرفته است. در واقع این باغ ها به منظور انس گرفتن با طبیعت ساخته شده اند. بنابراین در این باغ ها به وفور از المان های طبییعی مانند سنگ ها، آب و دیگر موارد به چشم می خوارد. همچنین وجود جوی های آب، استفاده از وسائل رنگارنگ و زیبا این باغ هارا به مانند یک بوم نقاشی می نماید. از این رو طراحان به وفور از این نوع از باغ برای به رخ کشیدن استعداد ها و خلاقین های خود استفاده می کنند. همچنین از این باغ ها در مواردی مانند روف گاردن ژاپنی نیز الهام گرفته شده است.

باغ ژاپنی در پورتلند

یکی از ویژگی های منحصر به فرد در گاردن ژاپنی استفاده فراوان از المان های آبی می باشد. در این حالت بسته به اندازه باغ می تواند در آن انواع برکه مصنوعی، اّبشار و جوی های آب موجود باشد. از این رو همیشه صدای آب روان به گوش میرسد. وجود صدای آب باعث انتقال حس بودن در طبیعت شده و شما را وارد طبیعتی خیالی می کند. از این رو می توان گفت در صورتی که از بودن در طبیعت لذت می برید یکی از گزینه های مناسب برای محوطه سازی و هوم گاردن استفاده از باغ های ژاپنی می باشد.

اهمیت المان آب در گاردن ژاپنی

مزایای باغ ژاپنی

اولین و مهم ترین مزیت باغ ژاپنی القای حس بودن در طبیعت است. استفاده از المان هایی مانند آب های روان، سنگ ها و گیاهان تزئینی ، آبنماها باعث القا حس طبیعی شده و شما را به طبیعتی کوچک می برد. همچنین زیبایی چشم نواز این نوع از باغ وجود اشیای مینیمالیستی که در فرهنگ ژاپنی بوفور به چشم می خوارد از دیگر مزیت های این نوع از باغ است. همچنین با شنیدن صدای آب می تواند در شما احساس آرامش و مدیتیشن نیز بوجود آید. در بعضی از موارد از این نوع از باغ بر روی روف گاردن نیز استفاده شده که به آن ها روف گاردن ژاپنی گفته می شود.

المان های مورد استفاده در گاردن ژاپنی

معایب گاردن ژاپنی

در کنار مزایای بیشمار این نوع از باغ مشکلاتی نیز برای آن ها وجود دارد. از مهم ترین مشکلات این نوع از باغ محدود بودن روش های طراحی می باشد. در این حالت با توجه به این که باغ ژاپنی از فرهنگ ژاپن الهام گرفته شده است فقط می تاون از المان های موجود برای این باغ ها استفاده نمود. همچنین استفاده از گاردن ژاپنی برای محیط های کوچک مناسب نمی باشد و در صورت استفاده از آن نمی توان آن را به عنوان یک گاردن ژاپنی محسوب نموده و لذا نمی توان به عنوان روف گاردن کوچک نیز از آن استفاده نمود. از سوی دیگر به دلیل استفاده از آب جاری نیاز به یک سیستم تاسیساتی قوی و بدون مشکل بوده که بتواند حس یک گاردن ژاپنی را بوجود آورد.

باغ ژاپنی و شباهت آن به تابلوی نقاشی

اجزای گاردن ژاپنی

مهم ترین بخش ها  المان های یک باغ ژاپنی شامل انواع گونه های گیاهی، جوی های آب، برکه ها، آبشار های مصنوعی، آبنما ها، انواع سنگ و تخته سنگ، آلاچیق ، پل های عبوری، پاگودا، سیستم های روشنایی سنتی ژاپنی شامل انواع فانوس ها و مواردی از این دست می باشد.

اجزای باغ ژاپنی

قیمت باغ ژاپنی

قیمت گاردن ژاپنی در وهله اول به متراژ زمینی که رار است بر روی آن بوجود آید بستگی دارد. در این حالت بر اساس متراژ زمین طراحی انجام شده و تا جای ممکن المان های مورد نیاز بر روی آن قرار میگیرد. به عنوان مثال برای ایجاد یک برکه کوچک نیاز به یک زمین در ابعاد مناسب می باشد. بنابراین قیمت تمام شده گاردن ژاپنی شدیدا به مقیاس زمینی که قرار است بر روی آن طراحی و ساخته شود بستگی دارد.

باغ ژاپنی و تاثیر آن بر روی موارد مختلف

شرکت چوب و چکش یکی از شرکت های فعال در زمین طراحی و ساخت باغ ژاپنی در قزوین و تهران می باشد. به منظور نیاز به برآورد هزینه، طراحی و ساخت یک گاردن ژاپنی می توانید با متخصصین این شرکت مشورت نموده و اطلاعات کافی در این زمینه را به دست آورید.

زیبایی منحصر به فرد باغ ژاپنی

فراهم نمودن محیط زن توسط باغ ژاپنی

9 پاسخ

تعقیب

  1. […] فضاهای شهری و خانگی است. همچنین از این المان در باغ های ژاپنی و روف گاردن ژاپنی نیز به وفور استفاده شده […]

  2. […] دارید به شما بدهد. از این آبنما در روف گاردن ژاپنی و باغ ژاپنی استفاده می […]

  3. […] از انواع روفگاردن می باشد که از فرهنگ ژاپن خصوصا از باغ ژاپنی الهام گرفته شده است. این نوع از باغ بام دارای المان های […]

  4. […] می شود. البته در مواردی مانند کشور های ژاپنی که دارای باغ ژاپنی می باشند روف گاردن های را به صورت تلفیقی با باغ ژاپنی […]

  5. […] نمود. استفاده از تورسنگ در هوم گاردن، روف گاردن، باغ ژاپنی، روف گاردن ژاپنی، ساخت روف گاردن ارزان و در بعضی موارد […]

  6. […] احتمالا واژه باغ ژاپنی را شنیده باشید. این باغ ها دارای المان هایی هستند که آن […]

  7. […] ها، سیستم آبیاری دیوار سبز، روف گاردن، هوم گاردن، باغ های ژاپنی و حتی روف گاردن ژاپنی اشاره […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *