سردرب به منظور محافظت و پوشش از درب ورودی ساختمان ها، ورودی حیاط، ورودی باغ، ویلا یا درب کرکره برقی و درب ماشین رو میباشد که جهت حفظ درب در مقابل عوامل محیطی مانند بارندگی و آفتاب که به مرور در رنگ و کیفیت درب تاثیر منفی دارند بکار میرود.

سردرب ها اضافه بر پیشگیری از ریزش باران و برف در منطقه مد نظر موجب تامین امنیت نیز می شوند.

سردرب کار شده با ترموود

سردرب مناسب برای حیاط آپارتمان و ویلا

سر درب برای منازل مسکونی تعریف کننده ورودی و یکی از مهمترین عوامل زیبایی نمای ساختمان می باشد. سر درب ها نمای بسیار زیبایی به خانه میدهند و علاوه بر جلوگیری از ریزش باران در منطقه مورد نظر باعث بروز امنیت نیز می شوند.

نمایی از سردرب ساخته شده توسط شرکت چوب و چکشمزایای سر درب ورودی

اجرای سردرب روی درب های حیاط یا در ورودی و درب پارکینگ میتواند از نفوذ بارندگی ها و برخورد عوامل خارجی با خود درب و ایجاد پوسیدگی و رنگ پریدگی در جلوگیری کند و درب دارای ماندگاری طولانی تری میشود .

اجرای سردرب بجز حفظ درب ، ساختمان را از نمای ظاهری بسیار شیک و زیبایی برخوردار میکند و به نمای کلی ساختمان رنگ و رویی بهتر میبخشد .

سردرب بسیار زیباهزینه و قیمت اجرای سردرب ویلا

اگر در حال ساخت خانه یا طراحی ویلا هستید ومی خواهید برای طرح سر درب منزل تان تجدید نظر کنید و به دنبال افراد خبره ومتخصص هستید، گروه تخصصی چوب و چکش از طراحی و ایده ی اولیه تا اجرای کامل با بهترین آبجکتها در کنار شما هست و با به کارگیری نیروهای حرفه ای و سابقه ی اجرایی خود تمامی طرح ها و مدل های سردرب مورد نظر شما را اجرا می نماید.

سردرب ها در انواع مختلف و طراحی های گوناگون بر اساس نقشه محل ارائه می گردند. جهت دریافت قیمت و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

در حال حاضر با توجه به گسترش ارتقای دانش عمومی و تخصصی عموم مردم، سازندگان ساختمان و انبوه سازان، خردمندانه سردرب هایی را به منظور پروژه خود انتخاب می نمایند که موجب نمای با عزت و شکوه مندی می گردد. برگزیدن یک درب و سر درب مناسب برای ساختمان از موارد مهم و الزام آوری است که جزء موضوعات اصلی برای نمای ساختمان محسوب می شود.

استفاده از رنگ های گرم در سر درب

 اجرای سردرب حیاط

چرا که برای یک ساختمان با نمای لوکس، درب لوکس و ساختمان کلاسیک، درب کلاسیک و همچنین نما های لاکچری یا سنتی (با توجه به طراحی ساختمان) درب و سر درب مطابق با پروژه طراحی و تولید می گردد.

سردرب های  پوششی برای درب حیاط ورودی یا درب کرکره برقی و درب پارکینگ یا ماشین رو و غیره است که به منظور نگه داری درب در برابر بارندگی ها ، آفتاب و غیره که رفته رفته در رنگ و کیفیت درب تاثیر منفی دارند استفاده می گردد. استفاده از ترموود با رنگ گیاهی بر روی آن می تواند حسی متفاوت بر روی سردرب ایجاد نماید.

سردرب لایه ای شرکت چوب و چکش

6 نکته معمارانه برای تعریف ورودی مناسب

سر در مناسب و زیبا می تواند نماینده کل منزل شما باشد، با این پیام: “این جا یک خانه متفاوت است!” اگر قصد ساخت یا بازسازی ویلا یا آپارتمان خود را دارید، یقینا طراحی یک سر در مناسب تواند تاثیر قابل توجهی روی جذابیت منزلتان گذاشته و نمای متفاوتی به آن ببخشد. با طراحی یک سر در متفاوت می توانید خانه خود را از دیگر خانه متمایز نشان دهید.

سر در حیاط و درب ورودی، نشان دهنده ساختار کلی ساختمان می باشند و به جز تاثیری که روی ظاهر خود ساختمان دارند، محیط اطراف را نیز تحت الشعاع خود قرار می دهند. از این رو، طراحی آن ها اهمیت زیادی در معماری ساختمان و سایت آن دارد. برای این که یک سر در زیبا و مناسب طراحی کنید، پیشنهاد می کنیم 6 نکته زیر را در نظر داشته باشید:

سر درب چوب شرکت چوب و چکش1.     امنیت سردرب

امنیت از مهمترین چیزهایی است که باید برای طراحی و اجرای مدل درب حیاط و طراحی ورودی در نظر گرفته شود. به غیر از نوع دربی که برای ورودی حیاط انتخاب می شود، طراحی سر در آن نیز می تواند از نظر امنیتی مهم باشد. زیرا عملکرد ورودی بسیار اهمیت دارد. در طراحی ورودی باید ابتدا مشخص شود که چه افرادی حق عبور از ورودی مد نظر را دارند. آیا ورودی صرفا مخصوص رفت و آمد خود شماست یا افراد غریبه ای که برای کارهای کوتاه به ساختمان می آیند نیز از آن عبور می کنند.

اگر خانه شما در منطقه ای مسکونی قرار دارد، دارای نگهبان شبانه روزی است یا برای امنیت و کنترل ورود و خروج به آن از دوربین های مدار بسته استفاده می شود، شاید لزومی نداشته باشد وارد این مقوله شوید، اما بدون شک برای ساختمان های ویلایی، طراحی درب و سر در ، اهمیت بیش تری می یابد. اگر دیوار، درب و سر در به نحوی طراحی شده باشند که افراد بتوانند با بالا رفتن از آن ها به سادگی وارد حیاط و ساختمان شوند، مهم ترین اصل طراحی یک فضای مسکونی که همان امنیت است، زیر سوال می رود.

2.     ورودی را از دیگر بخش ها متمایز نمایید

ورودی باید از دیگر بخش ها متمایز باشد. به این معنی که ورودی باید آن قدر شاخص باشد که با یک نگاه و به راحتی قابل تشخیص باشد. برای طراحی این بخش از ساختمان ، باید  آن را طوری طراحی کنید که با بخش های مجاور و دیوارهای حیاط متفاوت به نظر برسد. البته این به معنای تعریف یک فرم کاملا متضاد و غریبه با کلیت نما و دیواره ها نیست، بلکه روی تعریف فرمی تاکید دارد که در عین هماهنگی کلی با دیگر بخش ها واضح و قابل تشخیص باشد.

به منظور شاخص کردن ورودی میتوان با استفاده از یک متریال، بافت یا رنگ متفاوت، تو رفتگی، بیرون زدگی، اختلاف سطح، نورپردازی شاخص، تعریف فریم و تغییر زاویه این کار را انجام داد.

3.     به ظاهر نماهای اطراف دقت کنید

برای طراحی سر درب باید طرحی را انتخاب کرد که تا حدودی با نماهای اطراف و اقلیم و فرهنگ آن منطقه هماهنگی داشته باشد و کاملا جدا و بیگانه با نماهای اطراف نباشد، چرا که فضایی که ساختمان شما در آن واقع است، قسمتی است از یک مجموعه بزرگ به نام شهر و ظاهر ساختمان های شهری که از آن صحبت می کنیم، تا حد زیادی روی انتخاب های ما در تعریف و طراحی سر در ورودی تاثیر می گذارد.

اگر چنین نکاتی را در طراحی های خود در نظر نداشته باشیم، در نهایت با شهرهایی رو به رو خواهیم بود که هر جزء کوچک و خردشان برای خود ساز جداگانه ای می زند و سیمای یکپارچه ای که یک شهر باید داشته باشد، از دست خواهد رفت. برای این که این نکته را در طراحی خود منظور کنید، کافی است کلیت طرح را هم سو با ساختمان های اطراف و ورودی آن ها شکل داده و دیتیل ها را به سلیقه خود تعیین کنید.

4.     سازه و امکانات اجرایی سردرب را در نظر بگیرید

سردرب باید طوری طراحی شود که قابلیت اجرا و پیاده سازی فرم داشته باشد. یکی از مشکلاتی که بارها در پیاده سازی فرم های مختلف سر در پیش می آید، عدم قابلیت اجرای طرح مورد نظر است که معمولا به خاطر عدم توجه معمار و مالک به نحوه باز شدن و نوع سازه آن می باشد. اگر طراحی نما و سر در بدون توجه کافی به جزئیات صورت بگیرد، ممکن است یک ورودی زیبا و متمایز اصلا به مرحله اجرا نرسد!

بنابراین، اگر طرح های فرمال و ساختار شکنانه در نظر می گیرید، باید به مراحل اجری آن توجه کنید، وگرنه به مشکل بر خواهید خورد.

سردرب و دیوار سبز شرکت چوب و چکش

5. در طراحی سر در حیاط به مقیاس طرح توجه داشته باشید

اسکیل یا همان مقیاس در معماری خیلی اهمیت دارد، اما توجهی که به آن می شود بسیار اندک است. مقیاس است که تعیین می کند یک طرح در واقعیت چطور به نظر می رسد. شاید شما یک ایده فوق العاده با گرافیک قوی و بی نظیر برای طراحی سر در حیاط خود داشته باشید و فکر همه چیزش را هم کرده باشید، اما پس از اجرا با وجود این که طرحتان مو به مو و به دقیق ترین شکل ممکن اجرا شد، ببینید چیزی که جلوی چشمتان است با چیزی که در ذهنتان تصور می کردید، زمین تا آسمان فرق دارد. به نظر شما اشکال کار از کجاست؟

این همان مشکلی است که در اثر عدم توجه به مقیاس پیش می آید. ساده اش هم این می شود که اندازه سر در باید متناسب با اندازه دیوار و نما باشد. به عنوان مثال، اگر شما یک دیوار با عرض 10 متر دارید، نباید بیش تر از 4 متر آن را به تعریف ورودی اختصاص دهید. به عبارتی می توان گفت ورودی و سر در نهایتا می توانند دو سوم سطح دیوار را اشغال کنند. عکس این موضوع نیز ممکن است سبب ایجاد مشکل شود. یعنی اگر روی همان دیوار 10 متری یک سر در 1.5 متری تعریف کنید، احتمالا طرحتان در واقعیت چیز جالبی نخواهد شد.

خلاصه این نکته به شما می گوید که اندازه سر در باید در تناسب با اندازه جبهه ای از دیوار حیاط باشد که قرار است روی آن به اجرا در بیاید.

6. سبک معماری ساختمان را مبنا قرار دهید

یکپارچگی در معماری، چیزی است که به ساختمان ها ظاهر یکدست و وحدت بصری می دهد. به بیان ساده تر، از نظر معمارانه ساختمانی زیباست که همه قسمت هایش یک حرف بزنند، با هم هماهنگ باشند و یک کل واحد را نشان دهند. این اصل مهم در رابطه با طراحی سر در نیز صدق می کند، به این معنی که سر در را نباید بخشی جدا از ساختمان محسوب کرد. از این رو خیلی مهم است که طراحی سر در بر اساس سبک معماری ساختمان صورت بگیرد. یادتان نرود که سر در، یک حجم یا صفحه الحاقی نیست، بلکه جزئی از یک کل است که همان ساختمان می باشد.

5 پاسخ

تعقیب

  1. […] را به عنوان یک معماری سبز در نظر گرفت. از سوی دیگر ایجاد سردرب های خاص و همچنین استفاده از هنر ایرانی در نمای ساختمان نیز از […]

  2. […] کارشناسان وجود دارد. در بعضی موارد ورودی ساختمان را از سردرب اصلی دانسته و محوطه ساختمان را به عنوان ورودی به […]

  3. […] فضای شهری، آلاچیق و پرگولا، سایبان ها، روف گاردن، درب و پنجره ها، چهارچوب دیوار سبز، گلدان ها و فلاورباکس ها می […]

  4. […] یک پایلوت می تواند اندازه یک خانه معمولی بود که در ورودی ساختمان قرار می […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.