شاید تا به حال اصطلاح دیوارپوش گیاهی به گوش شما خورده باشد. کلمه دیوارپوش به معنای استفاده از یک کاور بر روی دیوار به عنوان تزئین کننده آن است. حال اگر این کاور از نوع سبز رنگ و گیاهی باشد به آن دیوار پوش گیاهی گفته می شود. شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که تفاوت دیوارپوش گیاهی با دیوار سبز یا حتی ماس وال چیست. برای دانستن جواب این سوال و دیگر موارد در زمینه دیوار پوش گیاهی می توانید این مطلب را تا انتها دنبال نمایید.

تزئین دیوار پوش گیاهی کاور

دیوارپوش گیاهی چیست

دیوار پوش گیاهی همان دیوار سبز مصنوعی می باشد. در حالت کلی دیوار سبز را بر اساس نوع گیاهان آن به صورت دیوار سبز طبیعی، دیوار سبز مصنوعی و ماس وال تقسیم بندی نمودیم. برای آشنایی بیشتر با این تقسیم بندی ها می توانید به مقاله انواع دیوار سبز مراجعه نمایید. استفاده از دیوار پوش گیاهی شاید از دیوار سبز مصنوعی مناسب تر باشد. زیرا در این حالت معمولا برای کاور نمودن اکثر دیوار استفاده می شود. ولی در حالت دیوار سبز مصنوعی معمولا بخشی از دیوار به عنوان بخشی جدا برای این حالت در نظر گرفته می شود. از این روی می توان این مورد را به عنوان دیوارپوش و دیوار سبز به حساب آورد. در بعضی موارد به آن دیوار پوش سبز نیز گفته می شود. در بعضی موارد خاص از ماس وال ها نیز به عنوان دیوارپوش گیاهی یاد می شود که تا حدودی درست می باشد.

دیوار پوش گیاهی چیست

متریال سازنده دیوار پوش گیاهی

دیوارپوش گیاهی همانطور که گفته شد از گیاهان مصنوعی ساخته می شوند. امروزه مهم ترین متریال برای ساخت گیاهان مصنوعی پلیمر های می باشد که به دلیل استحکام و دوام بالا می توانند عمر طولانی و بدون خرابی داشته باشند. در میان این پلیمر ها استفاده از پلی پروپیلن، پلی اتیلن، نایلون و پی وی سی PVC بسیار به چشم می خورد. بنابراین متریال سازنده دیوارپوش های گیاهی را میتوان این پلیمر ها در نظر گرفت.

دیوار سبز مصنوعی

انواع دیوارپوش گیاهی

 دیوار پوش های گیاهی بر سااس نوع قرار گیری و چینش آن ها می باشند. در این دسته بندی دیوارپوش های گیاهی به صورت تکی، بالارونده، رولی و پیش ساخته می باشند. هر کدام از این موارد برای کاربردی خاص ساخته شده و بسته به نیاز و نوع دیوار میتوان از هر یک از آنها استفاده نمود. همچنین برای ایجاد زیبایی بیشتر می توان از گیاهان تزئینی نیز در این زمینه استفاده نمود.

دیوارپوش گیاهی مصنوعی

مزایای دیوارپوش گیاهی

دیوار پوش های گیاهی دارای مزایای بیشماری می باشند در حالت اول می توان تمام مزایای دیوار سبز مصنوعی را برای آن ها ذکر نمود. از مهم ترین آن ها عایق صدا، زیبایی، سلامت بودن، صرفه جویی در مصرف انرژی نام برد. حتی در بعضی موارد مزایای آن ها فراتر نیز می رود در این حالت ها می توان این مزایا را به صورت نصب آسان، نگه داری بدون دردسر، عدم جمع شدن حشرات در کنار آن ها، قابل شست شو، امکان استفاده در هر مکانی، طرح پذیری و تنوع بالای آن ها می باشد.

کاربرد دیوار پوش گیاهی

معایب دیوارپوش گیاهی

علی رقم مزایای زیاد این دیوار پوش ها، مشکلاتی را نیز در خود دارند. اولین و مهم ترین عیب دیوارپوش های گیاهی قیمت بالای آن ها می باشد. همچنین عدم امکان تعویض آن ها باعث می شود که در تصمیم گیری برای استفاده از آن ها دقت شود زیرا در صورت استفاده نمی توان آن ها را تعویض نمود. در نهایت نسبت به دیوار سبز طبیعی نمی تواند هوا را تمیز نموده و با دلیل مصنوعی بودن ممکن است باعث ایجاد حس طبیعت در افراد نشود.

نحوه نصب دیوار پوش گیاهی

قیمت دیوار پوش گیاهی

همانطور که گفته شد دیوار پوش ها قیمت بالایی دارند. از این رو در استفاده از آن ها باید موارد زیادی را مد نظر قرار دید. اولین مورد در این زمینه طراحی و اجرا توسط افراد مجرب و متخصص می باشد. زیرا مصنوعی بودن این دیوار پوش ها در صورت مجرب نبودن افراد می تواند به چشم آید و با وجود هزینه گزاف آن ها هدف اصلی دیوارپوش گیاهی را برآورده نکند. تاثیر گذار ترین پارامتر در قیمت دیوارپوش ها، قیمت خود آن ها می باشد که بسته به متریال می تواند قیمت های گوناگون داشه باشد. همچنین زیرسازی های لازم در زمینه نصب دیوار پوش ها از دیگر موارد تاثیر گذار در قیمت آن ها می اشد.

شرکت چوب و چکش از شرکت های معتبر درز زمینه طراحی و نصب دیوارپوش گیاهی در قزوین و تهران می باشد. به منظور تعیین قیمت، طراحی و یا اجرا پروژه های دیوار پوش می توانید با متخصصین این شرکت تماس گرفته تا شما را در این زمینه راهنمایی کنند.

انواع دیوارپوش گیاهی

 

10 پاسخ

تعقیب

  1. […] آن را به شدت کاهش می دهد. از چمن مصنوعی می توان به عنوان دیوارپوش گیاهی نیز استفاده نمود. ولی از چمن های سبز طبیعی در روف […]

  2. […] از دیوار پوش گیاهی، چمن طبیعی و چمن مصنوعی می تواند باعث ایجاد نمای سبز […]

  3. […] سبز میتواند از نوع دیوار سبز طبیعی، دیوار سبز مصنوعی، دیوار پوش تقسیم بندی شود. بر اساس نوع قرارگیری دیوار میتوان آن ها […]

  4. […] یک ویژگی ارزشمند است ، بسیار محبوب هستند.استفاده از دیوارپوش های گیاهی مانند عایق حرارتی عمل نموده و می تواند در این زمینه کمک […]

  5. […] توان از دیوار سبز و یا دیوار ترموود متحرک، پرچین و یا دیوارپوش گیاهی برای محدود نمودن استفاده نمود. همچنین بسته به استفاده […]

  6. […] اجرا شده در اروپا میباشد. که بر اساس این آیین نامه وزن پوشش گیاهی بام سبز به صورت زیر محاسبه […]

  7. […] شده نگه داری می شوند. همچنین استفاده از آن ها به عنوان دیوار پوش گیاهی و نمای سبز از دیگر مزیت های آن ها […]

  8. […] سبز استفاده شود می توان از گرین وال شبکه ای  به جای دیوارپوش گیاهی یا دیوار سبز مصنوعی برای این منظور استفاده نموده و یک […]

  9. […] دیوارپوش گیاهی2022-04-10 – 19:51 […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *