رستوران گردان

رستوران گردان یکی از جلوه های جدید در رستوران داری مدرن می باشد. با این روش افراد در هنگاه سرو غذا با یک سرعت خاص شروع به چرخیدن می نمایند. معمولا از رستوران های گردان در ارتفاعات استفاده می شود تا با این روش به صورت 360 درجه منظره زیبا ی اطراف را در ارتفاع مشاهده نمایند. این مقاله قرار است در زمینه رستوران های گردان، تعریف آن ها، ویژگی های مهم در این رستوران ها و همچنین پارامتر های مهم در زمینه ساخت و دیگر موارد شما را آشنا نماید.

رستوران گردان اتوماتیک و 360 درجه کاور

رستوران گردان چیست؟

همانطور که گفته شد رستوران گردان یک صفحه متحرک می باشد که توسط موتور متصل به آن حول یک محور دوران می کند. معمولا ساختار اصلی این رستوران ها به صورت فلزی بوده ولی توسط تایل چوبی و کفپوش های سنگی یا پی وی سی پوشانده می شود. تا حس متفاوتی را به افراد موجود بر روی آن اعمال نماید. البته این مورد به اسکلت بتنی اصلی ساختمان مربوط نمی باشد. در حالت کلی این رستوران ها فقط از قسمت صفحه متحرک دوران می کنند و سازه ی اصلی رستوران ثابت می باشد. نکته حائز اهمیت در این رستوران ها، آشپزخانه صنعتی آن ها می باشد که می توانند در همان محل و یا به صورت مجزا و تفکیک شده در بخش های دیگر قرار گیرد.

رستوران گردان در آسمان خراش ها

معمولا گردان بودن در این رستوران ها به منظور نمایش منظره 360 درجه و پانوراما می باشد از این رو معمولا رستوران هایی را گردان می کنند که منظره اطراف آن ها از زیبایی منحصر به فردی برخوردار باشد پس به این منظور نیاز است از طراحی منظر مناسب استفاده شود.. یکی از این روش ها استفاده از این رستوران ها در طبقات فوقانی برج های بلند و آسمان خراش های دارای پنت هاوس می باشد تا با ایجاد منظره زیبای اطراف آن حسی جذاب به افراد حاضر در رستوران گردان دهد.

ویژگی های این رستوران ها

از ویژگی های مهم در رستوران گردان می توان به قطر صفحه ای که در حال دوران است پرداخت. در این حالت در صورتی که قطر آن کم باشد معمولا از یک دایره کامل فلزی که با سنگفرش و یا کف پوش پوشانده شده باشد استفاده می شود برای این منظور باید کف سازی مناسب انجام شده باشد. ولی در صورتی که قطه آن بیش از 12 متر باشد معمولا از حلقه های فلزی که با قطاع های چوبی یا ترموود و یا فلزی پوشانده شده است استفاده می شود. همچنین به منظور ایجاد خطا دید معمولا قسمت های ثابت و دورانی به یک صورت کفپوش می شوند این کفپوش ها معمولا از نوع کامپوزیت وودپلاست هستند. تا باعث ایجاد چرخش تمام ساختمان شود.

رستوران گردان ساخته شده به صورت پانوراما

معمولا در این رستوران ها از قطعات ضد سایش استفاده شده تا علاوه بر کاهش صدا ناشی از دوران از روان بودن و کاهش آسیب به بخش های متحرک اطمینان حاصل شود. سرعت چرخش نیز در این رستوران ها می تواند بر اساس میزان دلخواه بین 15 تا دقیقعه تا 24 ساعت به ازای هر دور باشد. البته محاسبات لازم جهت حرکت بر روی موتور اعمال شده و سرعت به میزانی در نظر گرفته می شود که باعث اذیت شدن افراد قرار گرفته بر روی بخش دورانی نشود.

پارامتر های مهم در طراحی رستوران گردان

پارامتر های مهم در طراحی همان طور که پیشتر نیز گفته شد بر اساس صفحه دورانی تعیین می شود. در این حالت قطر داخلی و قطر بیرونی از اهمیت بالایی برخوردار است. ازدیگر موارد مهم در طراحی، تعیین قدرت موتور و سیستم انتقال قدرت می باشد که باید به گونه ای باشد که بدون ایجاد مشکل و با در نظر گرفتن بار اضافی به حرکت خود ادامه دهد. از دیگر موارد مهم تعیین سرعت دوارن می باشد که می تواند به صورت تجربی و یا از طریق محسابات به دست آید. ضد سایش بودن تجهیزات نیز از دیگر وارد مهم در طراحی بوده که باید تا حد ممکن از تماس بخش های اضافی با سطح کاسته شود. تعیین وزن تجهیزات و وزن های احتمالی از دیگر موارد مهم در طراحی رستوران گردان است.

شماتیک عملکرد رستوران گردان

هزینه ساخت رستوران گردان

قیمت رستوران گردان در وهله اول بر اساس میزان بزرگی و کوچک بودن آن تعیین می شود. زیرا در این حالت باید طراحی استفاده شده در هر حالت به صورت کامل تغییر نماید. پهنای مورد نیاز صفحه بر اساس قطر صفحه دوار تعیین شده که بر روی هزینه آن تاثیر گذار است. همچنین بسته به میزان سرعت قیمت موتور و سیستم دورانی ممکن است متفاوت باشد و در نهایت از عوامل مهم در قیمت گذاری کیفیت تجهیزات و مصالح بکار رفته به عنوان زیر ساخت و همچنین تجهیزات و سازه به کار رفته در آن می باشد.

شرکت چوب چکش سازنده انواع رستوران های گردان قزوین و تهران مفتخر است شما را در زمینه طراحی و ساخت انواع رستوران های گردان مشاوره داده و راهکار های مناسب را به شما انتقال دهد. در صورت نیاز به کسب طلاعات بیشتر می توانید با مشاورین این شرکت تماس حاصل فرمایید. شماره تماس در بالای صفحه قرار داده شده است.

نمایی از درون یک رستوران گردان

4 پاسخ

تعقیب

  1. […] مصارف صنعتی تر مانند استفاده در رستوران های سرباز، رستوران های گردان و دیگر موارد استفاده می شود. در این مقاله سعی داریم شما […]

  2. […] در مناطق شهری محبوب هستند و گاهی اوقات در رستوران ها، رستوران گردان و سایر موسسات نیز مورد استفاده قرار می گیرند. باغ تراس […]

  3. […] ، فروشگاه های خرده فروشی ، کافه ها ، پذیرایی و سرسرا، رستوران گردان استفاده کرد و حتی یک دیوار ویژه بزرگ برای گاراژ […]

  4. […] مختلف تهیه می شود ولی در مطبخ های صنعتی مانند رستوران و رستوران های گردان بر اساس منو می توان تا 50 نوع غذای مختلف را بدون هیچ […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.