نمای لاکچری مانند نمای ساختمان در وهله اول باید ویژگی های یک نمای معمول را داشته باشد. در مرحله بعد می تواند شامل موارد مختلف به منظور لاکچری نمودن آن بود. با بیان واژه لاکچری در نمای لاکچری این ذهنیت بوجود می آید که حتما باید آن نما از قیمت بالایی برخوردار باشد که البته این گونه نیست. و میتواند گفت شرط کافی برای لاکچری بودن یک نما قیمت بالای آن نمی باشد. از ین رو در این مقاله سعی شده است با بررسی این نوع از نما به این سوال پاسخ داد که چه نمای ساختمانی را می توان نمای لاکچری نامید.

کاور نمای لاکچری

نمای ساختمان

در حالت کلی نمای ساختمان به بخش بیرونی و روی ساختمان گفته می شود. پوسته اصلی ساختمان را که در ارتباط با محیط اطراف می باشد را نمای ساختمان می گویند. در حالت کلی شناسنامه یک ساختمان نمای آن می باشد زیر در ابتدا پیش از دیده شدن بخش های دیگر ساختمان نمای آن خود نمایی می نماید. پس نمای یک ساختمان هر چه زیبا تر و منحصر به فرد تر باشد می تواند در ذهن بیننده القا نماید که آن ساختمان منحصر به فرد است.

استفاده از المان های ساده در نمای لاکچری

از سوی دیگر علاوه بر ویژگی زیبایی نمای ساختمان کاربرد های دیگر نیز دارد. این کاربرد ها شامل عایق حرارتی و عایق رطوبتی نمودن ساختمان در برابر حرارت و صدا، افزایش عمر ساختمان و دیگر موارد می شود. به منظور بررسی انواع نمای ساختمان و آشنایی با کاربرد و دیگر جزئیات نمای ساختمان می توانید به بخش نمای ساختمان مراجعه نمایید.

به چه نمایی نمای لاکچری گفته می شود؟

با توجه به به توصیحات گفته شده برای نمای ساختمان و همچنین در بخش مقدمه هم گفته شد یک نمای گران صرفا نشان دهده لاکچری بودن نیست و یا درصورتی که یک نما گران نباشد به این معنا نیس که آن نما لاکچری محسوب نمی شود. بلکه نمایی  لاکچری محسوب می کنند که در وهله اول با کیفیت و با دوام بوده و سپس زیبا و راحت باشد. یعنی ساکنین ساختمان از دیدن آن لذت ببرند. از دیگر موارد ساخت یک نمای لاکچری می توان به وجود تفکر و همچنین منحصر به فرد بودن آن اشاره نمود. در صورتی که یک نما منحصر به فرد باشد به دلیل نداشتن نمونه مشابه می تواند لاکچری محسوب شود. 

استفاده از دیوار پوش گیاهی، چمن طبیعی و چمن مصنوعی می تواند باعث ایجاد نمای سبز شود. در این حالت از گیاهان تزئینی رونده استفاده شده که باعث زیبایی چشم گیری می شود. معمولا برای زیبا نمودن نما در هنگام بازسازی ساختمان، نمای های کاپوزیت وود پلاست نیز استفاده می شود.

نمای لاکچری بر اساس ایجاد طرح های فضایی

ویژگی نمای لاکچری

در طراحی و ساخت یک نمای لاکچری پارامتر های مختلفی در نظر گرفته می شود. به عنوان مثال در بعضی موارد استفاده از طرح های کلاسیک باعث لاکچری شدن نمای شده که نمونه آن را می توان نمای رومی دانست. در طراحی نیز طرح های مدرن با ساختار های فضایی خاص که نشان دهنده وجود تفکر در پشت طراحی باشد نشان دهنده نمای لاکچری است. استفاده از المان در طراحی و ساخت نما نشان دهنده لاکچری بودن نما می باشد.

انواع نمای لاکچری

رنگ بندی و استفاده از رنگ گیاهی نیز یکی دیگر از موارد تاثیر گذار در لاکچری نمودن یک نما می باش به عنوان مثال معمولا رنگ های سفید، خاکستری و  طیف تیره مشابه آن به دلیل سنگینی و ابهتی که به نما می بخشند می توانند باعث لاکچری شدن نما شوند. همچنین در کنار رنگ بندی، نورپردازی نیز میتواند بر لاکچری شدن نما تاثیر گذار باشد. زیرا یکی از آیتم های خلاقانه نور پردازی بوده که با این روش می توان به صورت کامل یک حالت خاص و منحصر بفرد که مختص خانه شما باشد ایجاد نماید.

استفاده از ترموود در نمای لاکچری

در نهایت نیز مصالح مورد استفاده در ساخت نما می تواند بر روی لاکچری شدن آن تاثیر گذار باشد و می توان گفت یکی از آیتم هایی که هزینه و مبلغ می تواند بر روی لاکچری بودن تاثیر بگذارد مصالح مورد استفاده برای نما می باشد. به عنوان مثال استفاده از سنگ های آنتیک و بدون برش که دارای طرح های خاص می باشند و یا استفاده از ترموود جهت ساخت نمای چوبی به راحتی می تواند بر لاکچری شدن آن تاثیر گذار باشد. البته باید زیرسازی ترموود نیز بر روی آن انجام شود.

طراحی سه بعدی نمای لاکچری

 

4 پاسخ

تعقیب

  1. […] لوکس، درب لوکس و ساختمان کلاسیک، درب کلاسیک و همچنین نما های لاکچری یا سنتی (با توجه به طراحی ساختمان) درب و سر درب مطابق با […]

  2. […] از گیاهان تزئینی رونده باعث ایجاد نمای سبز که یک نمای  لاکچری می باشد، به نمای ساختمان جلوه زیبایی بخشید و به نوعی از […]

  3. […] های وود پلاست در زمینه تولید کفپوش تایل و ساخت نیمکت، نمای لاکچری و غیره نام […]

  4. […] و پوشاندن آن و افزایش ارزش افزوده بنا می شود. ایجاد یک نمای لاکچری بر روی ساختمان از دیگر مزایای این روش می […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *