فنس سبز یکی از مواردی است که میتوان با استفاده از هزینه پایین محیطی سبز را به محیط زندگی اضافه نمود. این فنس ها می تواند به وسیله چمن طبیعی یا شمشاد پوشانده شوند. از این فنس های معمولا بر روی روف گاردن و یا بر روی حصار خانه های ویلایی استفاده می شود. بنابر این در محل های که حصار از قبل موجود می باشد گزینه ی مناسبی است.

استفاده از الیاف مصنوعی در فنس سبز

فنس سبز چیست؟

فنس سبز معمولا به حصار های مشبک گفته می شود که توسط پوشش گیاهی پوشانده شده باشد این مورد یکی از روش های قدمی در معماری سبز است. از این فنس ها همانطور که پیشتر گفته شد معمولا بر روی حصار دیوار خانه های ویلایی مورد استفاده قرار میگرید. معمولا در خانه های سازمانی با توجه به یکدست بودن خانه ها فنس های سبز می تواند محیطی سر سبز و یکدست ایجاد نموده و به زیبایی آن محیط بیفزاید. در حالت کلی فنس های سبز را میتوان به نوعی دیوار سبز مصنوعی یا دیوارپوش گیاهی در نظر گرفت.

ایجاد حریم خصوصی با استفاده از فنس سبز

نحوه نصب حائل سبز

نحوه نصب آن ها بسیار ساده می باشد. اگر از پیش فنس ها موجود باشد شمشاد ها یا پوشش گیاهی توسط مفتول به فنس بافته شده و استحکام بالایی ایجاد می نماید. گیاهان مورد استفاده به دو صورت طبیعی و مصنوعی بوده و در صورت طبیعی بودن باید محل های سیستم آبیاری، زهکشی و دیگر موارد را نیز لحاظ نمود. مفتول مورد استفاده از نوع گالوانیزه بوده تا از استحکام بالایی در شرایط جوی گوناگون برخوردار باشد.

ایجاد فنس سبز با استفاده از گیاهان متنوع کاور

کاربرد فنس سبز

حائل سبز می تواند بر روی روف گاردن به عنوان جدا کننده، به عنوان دیوار برای باغ ها، هوم گاردن، خانه های ویلایی مورد استفاده قرار داد. همچنین در صورت وجود استخر میتوان برای محصور نمودن آن با استفاده از فنس سبز استفاده نمود.

مزایای فنس های سبز

فنس سبز با توجه به این که نوعی دیوار سبز به حساب می آید از مزایای بالایی برخوردار است که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم.

همیشه سبز

با توجه به مصنوعی و یا طبیعی بودن حائل سبز می تواند در همه فصول سبز بوده و حس طبیعت را به افراد القا نماید.

قابل شست و شو فنس سبز

درصورت استفاده از حائل سبز مصنوعی به دلیل استفاده از الیاف مصنوعی یا پی وی سی ان ها قابل شست و شو بوده و در شست و شو رنگ و مقاومت آن ها از بین نمی رود.

زیباسازی و طراوت بخشیدن به نما با فنس سبز

حفظ حریم خصوصی

با توجه به این که دیوار سبز به عنوان حائل عمل می نماید، بدون این که حس محصور بودن را به شما القا کند باعث می شود که حریم خصوصی شما حفظ شده و به راحتی در محیطی که در اختیار شما می باشد فعالیت نمایید.

عدم تغییر رنگ فنس سبز

با توجه به همیشه سبز بودن پوشش گیاهی و یا استفاده از الیاف مصنوعی رنگ این چمن ها در شرایط گوناگون حفظ شه و به صورت ماندگار قابل استفاده می باشند.

ضد حریق

فنس سبز با استفاده از شمشاد

دوام و ماندگاری بالا

به دلیل عدم تغییر رنگ، قابلیت شست و شو و ضد حریق بودن این موارد از دوام بالایی برخوردار بوده و میتواند در هر شرایط آب و هوایی مورد استفاده قرار گیرند.

صرفه جویی در هزینه با استفاده از حائل سبز

یکی از بهترین گزینه ها برای ایجاد حس سبز بودن و همچنین عدم نگه داری گیاهان و یا استفاده از گل و گیاهایی که نیاز به نگهداری دارند، حائل سبز گزینه مناسبی می باشد.

مانع نفوذ حشرات

فنس سبز زیبا

3 پاسخ

تعقیب

  1. […] شده است. در اکثر مواقع این دیوار ها را نمای سبز و فنس سبز اشتباه گرفته می شود که با تعریف دقیقی که میتوان از […]

  2. […] مثال میتوان از دیوار سبز، روف گاردن، نمای سبز و یا فنس سبز برای این منظور استفاده کرد. این عوامل علاوه بر این که […]

  3. […] ای یکی از انواع دیوار سبز می باشد که به دلیل مشابهت با فنس سبز و یا نمای سبز معمولا با آن ها اشتباه گرفته می شود. این […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.